Ewelina Kaufka

Ewelina Kaufka

HIP-HOP

Bomba energetyczna! – tak najprościej można zdefiniować zajęcia z Eweliną Kaufką. Mówi, że taniec to całe jej życie. My jej wierzymy, bo w  treningi wkłada całe serce, a swoją miłością do hip hopu dzieli się ze wszystkimi kursantami.

Ewelina miała 16 lat, gdy uznała, że chce tańczyć. I tak taniec powoli wypełniał jej życie –  pierwsze szlify zdobywała w grupie Flow działającej przy szkole tańca  Born2Dance. Swoją wiedzą i umiejętnościami chciała dzielić się z innymi, dlatego w 2012 roku ukończyła kurs instruktorski,m.in. w zakresie  hop hopu. Zasiliła także szeregi grupy Wolf Gang – zaawansowanej formacji  szkoły up2excellence w Bydgoszczy, w której doskonaliła wiele różnych stylów, takich jak dancehall, house, popping, locking, breakdance czy krump. Wraz z grupą zdobyła wysokie miejsca na europejskich i światowych mistrzostwach, m.in.:

• 6 miejsce na  IDO European Championships Amsterdam (15.06.2013 r.),
• 6 miejsce na World Championships Copenhaga (6-20.10.2013 r.),
• 7 miejsce  na European Championship Rimini Italy (10-13.07.2014 r.),
• 7 miejsce na World Championships Bochum Germany (28.09.2014 r.),
• 6 miejsce na IDO European Championships Kielce (10-13.06.2015 r.)

Sama uważa, że jej największym osiągnięciem jest zdobycie w duecie z Martą Kałużną 11. miejsca na Mistrzostwach Polski w 2014 r. Zakwalifikowały się dzięki temu na Mistrzostwa Europy we Włoszech, gdzie zmierzyły się z trudną konkurencją i zdobyły wysokie 25 miejsce.

Ewelinie bardzo zależy na tym, aby jej uczniowie byli wszechstronni, bo taki jej zdaniem powinien być tancerz doskonały. Sama nie ogranicza się wyłącznie do hip hopu – trenowała również breakdance, akrobatykę i pole dance.