Anna Budnicka

Anna Budnicka

Anna Budnicka

JAZZ | MODERN

W 2001 r. uzyskała tytuł zawodowego tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego oraz uzyskała Nagrodę Prezydenta miasta Kielce za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę kultury. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

W latach 1995 - 2010 tancerka solistka, pedagog tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym związana jest od początków jego istnienia. W KTT pobierała nauki z tańca jazzowego i klasycznego. Brała udział w 29 produkcjach KTT oraz 10 realizacjach telewizyjnych i estradowych. Obecnie pełni funkcję koordynatora d/s zespołów tanecznych w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Ważnym aspektem działalności Anny Budnickiej jest działalność pedagogiczna. Pełni funkcję pedagoga na międzynarodowych warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca, warsztatach tanecznych w zespołach w całej Polsce, pedagoga tańca jazzowego, klasycznego oraz choreografa w zespołach Impuls działających przy KTT. Jest wykładowcą z dziedziny tańca modern jazz na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Krakowie i Kielcach.