Masterclass Karol Mental Weronika Potaczek – 2021
We wrześniu i październiku 2021 odbyły się jazzowe MASTERCLASSy w Jagielski Dance Project. Naszymi gośćmi byli: Karol Mental i Weronika Potaczek.

Młodość, kreatywność i pasja – tancerz i zawodnik, jeden z najbardziej rozchwytywanych młodych warsztatowców w kraju. Masterclassy z Karolem to cenne doświadczenie, które zainspiruje i pomoże rozwinąć warsztat taneczny.

Doświadczenie sceniczne, wszechstronne wykształcenie taneczne to bardzo cenne cechy Weroniki. Masterclassy podniosą umiejętności techniczne i pomogą jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

Z kim?

Karol Mental

JAZZ

Zaczął swoją karierę taneczną w wieku 5 lat w zespole tanecznym Miraż Wodzisław Śląski. Już w tak młodym wieku szkolił się w zakresie techniki tańca nowoczesnego, jazzowego i współczesnego. W późniejszym okresie kontynuował swoją karierę w studiu tańca Vivero wraz z którym zdobywał liczne tytuły na zawodach oraz wystąpił w autorskim musicalu ,,W cieniu tęczy”. Obecnie jest tancerzem w zespole Jazz One prowadzonym przez Pawła Michno.
Zdobył 3 tytuły Mistrza Polski w kategorii 16+ w stylach Jazz dance, Modern&Contemporary i Show dance, tytuł vice Mistrza Europy Jazz w duecie, jak i tytuł drugiego vice Mistrza Europy Solo Modern&Contemporary federacji IDO. Jednak za największy sukces na arenie międzynarodowej uznaje Vice-mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Solo Mężczyzn.
Jest aktualnym solowym Mistrzem Polski w stylu jazz oraz modern&contemporary.
Występował również w spektaklach tanecznych ,,życie należy do ciebie”, ,,REaction” oraz w produkcjach telewizyjnych takich jak Dance Dance Dance i Mam talent. Szkoli się u choreografów takich jak: Jan Ravnik, Michael Dameski, Ainsley Ricketts, Lukas McFarlane, Julia Spiesser, Fabiane Leame, Zoe Tatopoulos, czy Josh Denyer. Swój warsztat przekazuje zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Weronika Potaczek

JAZZ | TANIEC WSPÓŁCZESNY

Utytułowany Instruktor Tańca Jazzowego, absolwentka Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno – Baletowego w Gliwicach, gdzie uzyskała tytuł Aktora Scen Muzycznych. Z tańcem związana od dzieciństwa. Uczęszczała do MDK w Tychach gdzie stawiała pierwsze kroki taneczne i muzyczne.

Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gliwicach w spektaklach „ Noc w Wenecji ” oraz „ I have a dream ”. Współpracowała z Teatrem Bezpańskim oraz Teatrem Muzycznym IWIA.
Obecnie studiuje choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Specjalizuje się w takich stylach tanecznych jak: taniec jazzowy, taniec współczesny oraz highheels.

Dla kogo?

Zajęcia odbyły się w ramach rozbudowanego programu rozwoju naszych tancerzy z grup turniejowych. W nawiasie [ ] zapisane są symbole grup, dla których dedykowana była dana lekcja.

Na masterclassy mogli zapisać się również tancerze, którzy nie trenują na co dzień w Jagielski Dance Project, ale posiadają odpowiednie przygotowanie taneczne.

  • 12-15 lat  [J8, J5, J2, JLK1]
    Zajęcia na poziomie początkującym: dla juniorów z co najmniej rocznym doświadczeniem w technice jazz.
  • 16+ lat  [JJ1, JJ2, JM1, MM1, MK1, J9, J1,]
    Z
    ajęcia na poziomie zaawansowanym: dla tancerzy z co najmniej trzyletnim  doświadczeniem w technice jazz

Grafik