Karol Mental

Karol Mental

JAZZ

Zaczął swoją karierę taneczną w wieku 5 lat w zespole tanecznym Miraż Wodzisław Śląski. Już w tak młodym wieku szkolił się w zakresie techniki tańca nowoczesnego, jazzowego i współczesnego. W późniejszym okresie kontynuował swoją karierę w studiu tańca Vivero wraz z którym zdobywał liczne tytuły na zawodach oraz wystąpił w autorskim musicalu ,,W cieniu tęczy”. Obecnie jest tancerzem w zespole Jazz One prowadzonym przez Pawła Michno.
Zdobył 3 tytuły Mistrza Polski w kategorii 16+ w stylach Jazz dance, Modern&Contemporary i Show dance, tytuł vice Mistrza Europy Jazz w duecie, jak i tytuł drugiego vice Mistrza Europy Solo Modern&Contemporary federacji IDO. Jednak za największy sukces na arenie międzynarodowej uznaje Vice-mistrzostwo Świata w kategorii Jazz Dance Solo Mężczyzn.
Jest aktualnym solowym Mistrzem Polski w stylu jazz oraz modern&contemporary.
Występował również w spektaklach tanecznych ,,życie należy do ciebie”, ,,REaction” oraz w produkcjach telewizyjnych takich jak Dance Dance Dance i Mam talent. Szkoli się u choreografów takich jak: Jan Ravnik, Michael Dameski, Ainsley Ricketts, Lukas McFarlane, Julia Spiesser, Fabiane Leame, Zoe Tatopoulos, czy Josh Denyer. Swój warsztat przekazuje zarówno w Polsce, jak i za granicą.