TANECZNE PÓŁKOLONIE JAGIELSKI DANCE PROJECT

Co najczęściej robimy, kiedy mamy chwilę wolnego czasu i zaczynamy się nudzić? Włączamy telewizor i oglądamy historie przedstawiane na małym ekranie. Telewizja jest jednak wynalazkiem bardzo młodym, a chęć wspólnego przeżywania emocji jest dużo, dużo starsza. Za dziadka filmów i dzisiejszych seriali możemy uznać teatr, który powstał w starożytnej Grecji ponad 2000 lat temu.

Od samego początku dzieje teatru, tańca i akrobatyki mocno się ze sobą przeplatają. Aktor oprócz umiejętności opanowania tekstu musiał też wykazać się gibkością i muzykalnością. Tego samego będziemy oczekiwać od naszych tancerzy i akrobatów!

Ile czasu aktor uczy się roli i jak często myli się na scenie? Rąbka tajemnicy uchylą nam toruńscy aktorzy. Dowiemy się jak przygotowują się do wyjścia na scenę, rozgrzewają swój głos i ćwiczą dykcję. Jola lojalna, Jola nielojalna – to jedno z najprostszych ćwiczeń, które poznamy.

Odpowiemy również na pytanie dlaczego krzesła i kurtyna w teatrze najczęściej są czerwone. A w międzyczasie zajrzymy do teatralnej garderoby i kto wie, może uda nam się przymierzyć kilka strojów.