W dniach 17-19 lutego 2017 odbyły się warsztaty taneczne Jazz Contemporary w Jagielski Dance Project z czwórką niezwykle kreatywnych instruktorów. Naszymi gośćmi byli Ada Patłaszyńska, Agata Stachowiak, Kacha Mieczkowska i gość ze Szwajcarii – Laura Atwood.

W ciągu trzech dni intensywnych zajęć wypełnionych nowymi choreografiami uczestnicy doskonalili swoje umiejętności. Podczas warsztatów pracowali nad techniką oraz poznawali nowe choreografie.

INSTRUKTORZY

ADRIANNA PATŁASZYŃSKA

Najbardziej utytułowana tancerka Polskiej Federacji Tańca. Dziesięciokrotna indywidualna Mistrzyni Świata International Dance Organization w stylach jazz oraz modern w latach 2008-2013. Uczestniczka programu „Got To Dance„, tancerka projektów tanecznych m.in „Rock Loves Chopin” we Włoszech, a także wielu innych w Niemczech i w Polsce. Prowadzi warsztaty taneczne w Szwecji, Ukrainie, Niemczech, RPA oraz Rosji. Od 4 lat trener i choreograf flagowych zespołów tanecznych w Polsce.

LAURA ATWOOD

Rozpoczęła swoją taneczną edukację w Nowym Yorku, pobierając naukę od różnych nauczycieli (m.in.: Finis Jhung, Robert Denvers, Don Farnworth). W wieku 15 lat otrzymała swój pierwszy profesjonalny angaż. Od tego czasu rozpoczęła się jej długa i zawiła kariera solistki podczas której współpracowała miedzy innymi ze Scapino Ballet w Holandii, Alberta Ballet w Kanadzie, Essener Ballet w Niemczech. W 1997 roku zaczęła prowadzić regularne, profesjonalne lekcje tańca klasycznego w Szwajcarii oraz Niemczech, a także prowadzić warsztaty w całej Europie. W 2004 roku otrzymała nagrodę Cultural Achievement Award za pedagogikę tańca w mieście Zürich. Laura na codzień zajmuje się także tradycyjną chińską medycyną, a swoją wiedzę o ludzkim ciele wykorzystuje również w pracy z tancerzami. Jej zajęcia charakteryzuje połączenie ciężkiej pracy z dobrym humorem.

Laura to również nauczycielka Piotra Jagielskiego w Szwajcarii. W końcu udało mu się zaprosić swoją ulubioną nauczycielkę klasyki do Torunia. Piotr nie przepadał za zajęciami baletowymi, dopóki nie pojawił się na zajęciach Laury. Jej ogromna wiedza na temat anatomii i umiejętność przekazywania wiedzy z zakresu tańca klasycznego uświadomiła sens i ważność tych zajęć wielu tancerzom. Laura świetnie dobiera ćwiczenia do możliwości tancerzy i indywidualnie potrafi ocenić nad czym tancerz powinien się skupić najbardziej. Do tej pory Piotr powtarza, że „balet to siłownia dla tancerza„, która jest niezbędna do prawidłowego progresu i osiągania kolejnych szczebli rozwoju tanecznego.

Agata

 AGATA STACHOWIAK

Utalentowana tancerka, laureatka wielu konkursów tanecznych w Polsce i na arenie międzynarodowej. Finalistka 8 edycji programu „You Can Dance – po prostu tańcz„. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Brała udział w spektaklach baletowych na deskach Opery NOVA w Bydgoszczy. Szkoliła się u wielu nauczycieli w Polsce i zagranicą m.in. Brian Friednam, Julia Spiesser, NappyTabs, Diana Matos, Wiola Fiuk, Piotr Jagielski, Natalia Madejczyk. Ostatnio miała okazję uczyć się w Nowym Jorku na Broadway Dance Center z takimi choreografami jak: Nijawwon Matthews, Tom Richardson, Hannah Frederick, Phil Orsano, Teddy Tedholm, Courtney Galiano. Na zajęciach oddaje całą siebie i do każdego podchodzi indywidualnie. Jej zajęcia to gwarancja świetnej atmosfery i efektywnej nauki bazującej na technice klasycznej.

KACHA MIECZKOWSKA

Tancerka, choreograf i nauczyciel. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 8 lat, do dziś szkoli się u najlepszych instruktorów takich jak Matthew Tseng, Jonathan Huor, Luciano Di Natale. Finalistka 5 edycji programu „You Can Dance- po prostu tańcz”. Choreograf  w takich programach jak „Bitwa na Głosy”, „Mam Talent”. Wraz z grupą Volt brała udział w takich eventach jak „Taniec z gwiazdami”, „Jaka to melodia”, Sylwester z TVP2”. Obecnie jest instruktorem w szkole Egurrola Dance Studio, gdzie poza prowadzeniem zajęć przygotowuje zespoły V2 i V3 na Mistrzostwa Polski i Świata.  Miłość do muzyki i doskonałe poczucie rytmu pozwalają jej tworzyć nietuzinkowe choreografie. Ponieważ taniec jest jej największą pasją stara się jak najwięcej przekazać swoim uczniom.

PODZIAŁ NA GRUPY

Do wszystkich grup mogą zapisywać się tancerze z Jagielski Dance Project i innych szkół. Zależy nam na równym poziomie zajęć, więc instruktorzy będą mogli zaproponować zmianę grupy. W nawiasie podane są symbole grup z JDP, dla których dedykowana jest grupa.

W1 grupa zaawansowana 16+ [J1]
W2 grupa średnio-zaawansowana 16+ [JJ1]
W3 juniorzy zaawansowana 12-15 lat [J2]
W4 juniorzy średnio-zaawansowana 12-15 lat [J5, J8]
W5 dzieci 9-11 lat [J3, J4, J6]