Półkolonie Toruń Przygoda z zamkniętymi oczami

TANECZNE PÓŁKOLONIE JAGIELSKI DANCE PROJECT

Stare polskie powiedzenie mówi: „koń, jaki jest każdy widzi”. Często wydaje nam się, że świat jest dokładnie takim, jakim go widzimy. Ale czy na pewno? Wzrok jest tylko jednym z 5 zmysłów, który pomaga nam w zrozumieniu i poznaniu rzeczywistości wokół nas.

Czy potraficie wymienić wszystkie zmysły? Podobno gdy zamykamy oczy, smak, węch, słuch i dotyk się wyostrzają. Sprawdźmy to! Każdy z nas nieraz w swoim życiu miał okazję funkcjonować z zamkniętymi oczami – chociażby bawiąc się w ciuciubabkę lub idąc w nocy do toalety przy zgaszonym świetle. Jednak są wśród nas ludzie, którzy po skończonej zabawie nie mogą otworzyć oczu, osoby, które patrzą, ale nie widzą. 

Zabieramy Was w niecodzienną przygodę, w trakcie której spróbujemy choć trochę zrozumieć osoby niewidome i poznać otaczający nas świat z zamkniętymi oczami. W tym celu wybierzemy się do Niewidzialnego Domu – wyjątkowego miejsca, gdzie dowiemy się jak funkcjonować bez zmysłu wzroku. Nie martwcie się  – w trosce o naszych uczestników materiał choreograficzny i ćwiczenia akrobatyczne wprowadzane będą w pełnym skupieniu z otwartymi oczami!