Półkolonie Toruń Pingwiny Misja Arktyczna

TANECZNE PÓŁKOLONIE JAGIELSKI DANCE PROJECT

Czy znacie ptaka który potrafi nurkować? Ptaka, który potrafi chodzić, pływać, ale nie umie latać? Oczywiście, że znacie… to pingwiny! Te czarno-białe słodziaki zamieszkują rejon bieguna południowego, jednak znane są na całym świecie. Pierwszy raz zauważono je i opisano w 1520 r. i od tego czasu niezmiennie nas fascynują. Mają nawet swój dzień – 20-ty stycznia to Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

Pingwiny na lądzie sprawiają wrażenie niezdarnych i nieporadnych, chodząc śmiesznie kołyszą się na boki, ale pod wodą potrafią wytrzymać do 20 minut i zanurkować na głębokość ponad pół kilometra. Wiecie, że pingwiny mają tylko 3 palce u stóp? To wiele tłumaczy dlaczego mają taki problem z zachowaniem równowagi. Mamy nadzieję, że uczestnicy Tanecznych Półkolonii na parkiecie popiszą się większą gracją niż nasi antarktyczni przyjaciele.  

Wszystkich pasjonatów tańca i akrobatyki zapraszamy na wspólną arktyczną przygodę – pełną dobrej zabawy, ruchu i uśmiechu, w towarzystwie tych uroczych nielotów. Niestety nie przekonamy się czy ich futerko jest takie miłe, na jakie wygląda, ale  dzięki warsztatom w Młynie Wiedzy dowiemy się wielu ciekawostek na ich temat!