HOCKI KLOCKI 4-8.07.2022

TANECZNE PÓŁKOLONIE JAGIELSKI DANCE PROJECT

Drewniane, plastikowe, magnetyczne – niemal każdy z nas choć raz miał je w ręce. Klocki, bo to o nich mowa od setek lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Aktualnie klocki Lego są najpopularniejszą tego typu zabawką na całym świecie – szacuje się, że zestawami tej firmy corocznie bawi się ponad 400 milionów ludzi. W języku duńskim LEGO oznacza baw się dobrze – co idealnie opisuje tę zabawkę.

Co sprawiło, że klocki stały się tak popularne? Jednym z ich atutów jest możliwość łączenia nauki i zabawy. Łączenie klocków pomaga poznawać kolory, kształty, ćwiczy liczenie, porównywanie czy klasyfikowanie. Jednak przede wszystkim rozwija kreatywność, bo choć w niektórych zestawach znajdziemy instrukcję obsługi, to możliwości ich składania są nieograniczone.

Ostatnimi czasy mieliśmy szansę się o tym przekonać śledząc „budowle” tworzone przez uczestników programu Lego Masters. Teraz przyszedł czas na naszych tancerzy i akrobatów. Kto wie, może w ramach naszych półkolonii odnajdziemy nie jednego utalentowanego młodego konstruktora?