ALE KOSMOS! 30.01-3.02.2023

TANECZNE PÓŁKOLONIE JAGIELSKI DANCE PROJECT

“Wstrzymał słońce, ruszył ziemię, polskie go wydało plemię.” Wiecie o kim mowa? Oczywiście o Mikołaju Koperniku. Dzisiaj nikt nie podważa już teorii, że słońce jest centralnym elementem naszego Układu Słonecznego. Jednak ponad 500 lat temu odkrycia słynnego polskiego astronoma wywołały sensację i na zawsze zmieniły sposób postrzegania Wszechświata. Jeszcze kilka lat temu w szkołach uczyliśmy się, że Pluton jest planetą, teraz nasz Układ Słoneczny składa się “tylko” z ośmiu planet (Czy potraficie wymienić je wszystkie?). Astronomia, czyli nauka o kosmosie, jest dziedziną, która ciągle się zmienia, bo z dnia na dzień dowiadujemy się o Wszechświecie coraz więcej. Mimo wszystko wiele pytań w dalszym ciągu pozostaje nierozstrzygniętych…

Czy znajdziemy odpowiedź na pytanie czy w Kosmosie istnieje życie? Na pewno możemy próbować! A jeśli tak, to czy kosmici lubią tańczyć? Czy zrobienie salta w stanie nieważkości jest takie łatwe? No i przede wszystkim jak wyglądają i czy możemy się z nimi zaprzyjaźnić.

Na chwilę obecna tylko jeden Polak – Mirosław Hermaszewski. Czas to zmienić! Może w trakcie naszych półkolonii znajdziemy jego godnego następcę. Jedno jest pewne – czeka nas prawdziwie kosmiczna zabawa.