Wojtek WoCo Krawczuk

Wojtek WoCo Krawczuk

HIP-HOP

To właśnie on wprowadził street dance do Torunia i z zapałem uczy kolejne pokolenia! Woco – czyli prawdziwy pasjonat, na zajęciach u którego nie tylko nauczysz się tańczyć, ale także poznasz historię i kulturę hip hopu.

Jest na scenie od 1997 roku. Przez te lata poznawał wszystkie możliwe style w zasięgu jego ręki. Promuje kulturę hip hop i street dance w każdym możliwym miejscu.

Uczestniczył w wielu zawodach w Polsce i Europie. Był reprezentantem polskiej sceny street dance, gdzie udzielał się w wielu bitwach. Startował w federacji tanecznej IDO. Pięć razy zdobył Mistrzostwo Polski, dwa razy Mistrzostwo Europy, aż w końcu został Wicemistrzem Świata!

Sędziował zawody i prowadził warsztaty w Polsce, Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Włoszech, Szwecji, Finlandii, Belgii, Estonii. Budha Stretch, Link, Caleaf (Elite Force crew), Niako, Salah, Pepito, Salas, Les Twins (France), Lil Phil, Enrico Enrythm, Alex Russo, Carlos, Swoosh (Flawlles), Thomas Benstem, Artem Glotov, Dre10, Hiro (Japan), Brian Green, Asiz (Francja) – to tylko niektórzy z wielkich, z którymi WoCo miał przyjemność prowadzić warsztaty.

Specjalizuje się w hip hop dance, ale nie są mu obce style, takie jak locking, popping, house, krumping i breakdance. Jego główne założenia nauczania to podstawy stylu, historii i kultury tańca. Treningi i spotkania z WoCo to przede wszystkim potężna dawka wiedzy, pasji i mocy. Stawiając na indywidualny rozwój tancerza, stara się wyciągnąć to, co drzemie w każdym, kto wchodzi na parkiet.

W Toruniu mocno udziela się społecznie i kulturalnie. Współpracuje z grupą teatralną Stowarzyszenia JESTEM, Młodzieżowym Ośrodkiem Uzależnień i  Instytutem B61.