Michał Góral

Michał Góral

Tancerz, performer, młody choreograf. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam - University for the Arts w Holandii. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulii Mureddu (IT), Jana Linkensa (Holandia), Lucasa Jerviesa (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thoma Stuarta (Holandia).

Swoją przygodę z teatrem i tańcem zaczął w rodzinnym Kutnie w trakcie Letnich Spotkań Artystycznych. Trenował w warszawskim Teatrze Tańca Test pod okiem Izabelli Borkowskiej, w Centrum Tańca Współczesnego u Jacka Tyskiego oraz w Liceum artystycznym Batalionu Zośka w Warszawie o profilu humanistyczno-tanecznym.

Jako choreograf razem z Ewą Sikorską stworzył spektakl “Waterfallin” który miał premierę w 2012 w Holandii. Jego kolejną kreacją jest solo "N°2" stworzone w 2014 roku, którym zajął pierwsze miejsce na konkursie choreograficznym organizowanym przez Warszawską Platformę Tańca.
W 2014 roku Michał zakończył współpracę z Ðerida Dance Company (Bułgaria) przy międzynarodowym projekcie Rivers of Europe z którym miał przyjemność podróżować przez Bałkany oraz kraje południowo -wschodniej Europy. Od lipca 2016 jest tancerzem Compagnie THOR w Brukseli.

Obecnie Michał pracuje nad choreografią i ruchem do gry "Bound" na platformę PlayStation 4, która ma premierę w tym roku W Stanach Zjednoczonych i Europie, współpracuje z Operą Kameralną w Warszawie przy „Operetce” oraz Teatrem Komedia gdzie gra w spektaklu "Calliya".