Maciej Zayda

Maciej Zayda

Maciej Zayda

LOCKING

Tancerz, choreograf, animator, pedagog (również cyrku dziecięcego), licencjonowany instruktor Zumba Fitness. Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie na kierunku tanecznym oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku na kierunku pedagogika ogólna.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął od bycia człownkiem Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów, z którym koncertował w kraju jak i za granicą (Grecja, Turcja). Obecnie na stałe związany z placówką Brodnickiego Domu Kultury.

Jego taneczną specjalnością jest LOCKING, który z dużym zamiłowaniem tańczy od 2007 roku. Zaczynał skromnie bo od filmików z you tube’a, aż w końcu postanowił zasięgnąć porządnej wiedzy u takich tancerzy jak: Marta „Czajna” Jaremin, Adam „Batman” Błachowicz, Jarosław "Edwin" Siwek, Przemysław "Bestia" Walkiewicz, czy nawet u samego twórcy lockingu - Don'a „Campbellock'a” Campbell'a. Na swoich zajęciach stara się przybliżać locking nie tylko ze strony praktycznej, ale również teoretycznej, gdyż jak sam twierdzi „bez teorii nie ma dobrej praktyki”. Niektóre osiągnięcia taneczne: 2013r. 1 miejsce w kat. Locking 1 vs 1 - Dance Tribute w Bydgoszczy, 2013r. 1 miejsce w kat. Locking 1 vs 1 - Urban Dance Meeting vol. 5 w Toruniu, 2013r. 2 miejsce w kat. AllStyle - Funk Attack w Toruniu, 2015r. 2 miejsce w kat. Locking 1 vs 1 - V Poznański Turniej Tańca Ulicznego GROOVE CONTEST.