Ania Korzybska

Ania Korzybska

JAZZ | VIDEOCLIP

Swoje pierwsze, taneczne kroki stawiała już w przedszkolu! Dzisiaj Ania dzieli się swoją pasją ucząc innych i opiekując się grupami turniejowymi Jagielski Dance Project. Tancerze ją kochają, a rodzice cenią za troskę i profesjonalizm.

Do 12 roku życia Ania była związana z Klubem Tańca Towarzyskiego „Jantar Toruń”, gdzie uczyła się tańca towarzyskiego. W wieku 16 lat poszła na swoje pierwsze zajęcia tańca współczesnego, a niedługo później trafiła na jazz do Piotra Jagielskiego, gdzie tańczy do dzisiaj. Aktualnie najwięcej czasu poświęca na doskonalenie swoich umiejętności w technikach: jazz, taniec klasyczny i modern, ale nie stroni również od próbowania zupełnie innych stylów takich jak hip hop czy house. Ania kocha taniec w każdym wydaniu!

Swoje umiejętności szlifowała na warsztatach m.in. z Piotrem Jagielskim, Luciano di Natale, Anją Schilling, Robin Lee Smith, Kseną Audrey, Pawłem Michno, Kachą Mieczkowska, Zoltano Farago, Jurijem Żurajewem, Julią Spiesser, Janem Rarnikiem, Nadine Sieber, Natalią Wagner, Adą Patłaszyńską, Grzegorzem Pańtakiem, Agatą Stachowiak, Laurą Atwood.

Z dziećmi pracowała już od najmłodszych lat - na początku jako członek drużyny harcerskiej, a następnie jako członek kadry zarówno drużyny harcerskiej jak i gromady zuchowej. Ania organizowała zajęcia i obozy dla dzieci odkąd ukończyła 13 lat. Lata spędzone w harcerstwie były bardzo dobrą lekcją odpowiedzialności i nauczyły ją dobrej organizacji pracy, co wykorzystuje przy koordynowaniu turniejów tanecznych.

W tańcu najbardziej ceni możliwość odcięcia się od problemów dnia codziennego. Uważa, że taniec pozwolił jej lepiej poznać samą siebie oraz niesamowitych ludzi z pasją.

Oprócz wielkiej pasji do tańca, Anię cechuje również profesjonalne podejście do nauczania – jest wykwalifikowanym instruktorem sportu ze specjalizacją taniec jazzowy. Takie połączenie daje doskonałe efekty!