Simba
Profiles

Simba

hip hop, urban choreo

Piotr „Simba” Abramowicz, na co dzień tancerz, choreograf i nauczyciel. W 2007 r. rozpoczął naukę tańca w Fair Play Studio w Białymstoku i dołączył do ekipy Fair Play Kwadrat. Współorganizator warsztatów “Board Game TOUR” oraz organizator szkoleń “Wzdłuż i Wszerz”.

Jego pierwszy kontakt i nauka tańca odbywały się poprzez choreografię. Po wielu latach zbierania losowych informacji w setkach nauczonych sekwencji przyszedł czas na segregację i uporządkowanie umiejętności. Aby osiągnąć pełną świadomość ciała i zrozumieć wachlarz jakości jakimi dysponuje od roku 2015 poświęcił czas na trening podstaw takich stylów jak hip hop i popping. Najświeższym tematem, nad którym pracuje są jakości tańca współczesnego, dzięki którym zyskał swobodę w improwizacji i może rozbudowywać własne "flow"/przepływ ruchu.

Podczas prowadzenia zajęć skupia uwagę przede wszystkim na ciężkim, fizycznym treningu, rozwijaniu świadomości ruchu i oryginalności. Uważa, że obowiązkiem każdego tancerza jest szczerość wobec swojego warsztatu i wymiana z community na każdej płaszczyźnie.

Oprócz nauczania, wraz ze swoją partnerką Anitą Sawicką tworzą artystyczno-ruchowe filmy krótkometrażowe oraz nietuzinkowe etiudy taneczne.