Nicolette Chylińska
Profiles

Nicolette Chylińska

MODERN | JAZZ

Tancerka, instruktor i choreograf. Przygotowała miniformacje, duety i solówki dla reprezentantów Jagielski Dance Project. Choreografie Nicolette wielokrotnie można było podziwiać na Przeglądach JDP i na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca. Jej determinacja na treningach przełożyła się na najwyższe miejsca na podium zawodów tanecznych.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 10 lat w zespole tańca nowoczesnego „Klapa” Bogumiły Ćwięki. Później reprezentowała szkołę Jagielski Dance Project jako tancerka i choreograf. Przygotowywała choreografie Agacie Stachowiak – finalistce 8 edycji You Can Dance – Po prostu tańcz! W latach 2014-2015 z sukcesami prowadziła jazzową formację dziecięcą. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego oprócz wychowywania dwóch synów powróciła do sali tanecznej i trenuje bydgoskie formacje modernowe.

Instruktorzy, którzy wpłynęli na jej oryginalny styl choreografii to m.in. Piotr Jagielski, Wiola Fiuk, Edyta Fiuk, Robert Śliżewski, Witold Jurewicz, Marcin Mroziński, Natalia Madejczyk, Grzegorz Pańtak, Mollee Gray.

Jej determinacja na treningach przełożyła się na najwyższe miejsca na podium zawodów tanecznych, m.in. Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „O Puchar Kujaw i Pomorza”, Otwartych Mistrzostwach Polski IFMD, Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym czy Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego. Za jedną ze swoich choreografii została wyróżniona platynową nagrodą w amerykańskim konkursie STARLINK The Online Dance Challenge Washington, MI.