Natalia Mućka
Profiles

Natalia Mućka

JAZZ

Przygodę z tańcem rozpoczęła jako 7 latka od tańca towarzyskiego w Nakle nad Notecią. Następnie spróbowała tańca disco dance pod skrzydłami zespołu OL-TOM, z którym zaczęła startować w ogólnopolskich turniejach. W wieku 10 lat zaczęła przygodę z jazzem pod okiem Roberta Śliżewskiego.

W 2010 r uczestniczyła w pierwszych mistrzostwach Polski, a potem Europy federacji IFMD, gdzie razem z mini formacją choreografii Wioletty Fiuk zajęła 1. Miejsce. W 2011 r. tańczyła również w teatrze tańca oraz zdobyła stypendium marszałka woj. kujawsko-pomorskiego za osiągnięcia w tańcu. Dodatkowo uczęszczała także na zajęcia studia baletowego w Bydgoskiej Operze pod okiem Aleksandry Mioduskiej gdzie miała przyjemność tańczyć w spektaklu „4 pory roku”.

W kolejnych latach tańczyła turniejowo na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz doszkalała się na warsztatach tanecznych. Na jednych z nich trafiła na zajęcia do Piotra Jagielskiego. W 2012 dołączyła do Szkoły Tańca Jagielski Dance Project. Pod czujnym okiem Piotra Jagielskiego zaczęła startować w zawodach międzynarodowych federacji IDO reprezentując JDP. W 2013 roku razem z Agatą Stachowiak zdobyły 2 vicemistrzostwo w kategorii duet jazz w choreografii Piotra Jagielskiego, które kwalifikowało je na mistrzostwa Europy i Świata. W czerwcu 2013 zdobyły 12 miejsce na mistrzostwach Europy IDO we Włoszech.

W 2014 roku uczestniczyła w Bella Skyway Festiwal w Toruniu tańcząc z wizualizacją świetlną, a kilka miesięcy później powtórzyła tą przygodę w Łodzi na Light Move Festival.

W 2014 roku zdobyła także mistrzostwo Polski i Europy federacji WADF w solo jazz choreografii Piotra Jagielskiego i została zaproszona na obóz organizowany przez Piotra Galińskiego, gdzie mogła szkolić się pod okiem m.in. Adrianny Patlaszynskiej, Piotra Galińskiego, czy Darka Bujnowksiego.

W następnych latach startowała wielokrotnie w Mistrzostwach Polski federacji IDO w kategorii solo modern zajmując wysokie lokaty oraz uczestniczyła w komercyjnych projekatch.