Jacek Foltyn
Profiles

Jacek Foltyn

JAZZ/MODERN

Magister sztuki, ukończył studia z wyróżnieniem na Wydziale Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wykładowca na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Obecnie tancerz Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Teatru Tańca Zawirowania. Wystąpił w takich spektaklach jak: Dziadek do Orzechów, Śpiąca, Idomeneo, Re di Creta, Maria De Buenos Aires, Don Giovanni, Si dolce el Tormento, Po Godzinach. Odbył rezydencje z choreografem z Los Angeles Ido Tadmorem kończąc ja spektaklem ,,Looking For Asylum''

Występował w programach telewizyjnych takich jak:
Taniec z Gwiazdami, Jaka to melodia, Kawa czy Herbata oraz koncert noworoczny Alicja i Przyjaciele. Współtworzył choreografię oraz występował jako tancerz w programie scena tańca (TVP Kultura) promując taniec w Polsce. Wyróżniony w profesjonalnym konkursie choreograficznym organizowanym przez ZAiKS za stworzenie duetu do muzyki polskiego kompozytora.

Sędzia krajowy i międzynarodowy federacji World Artistic Dance Federaction. Trener i choreograf obecnych Mistrzyń Polski oraz Świata.