Emilia Rudnicka
Profiles

Emilia Rudnicka

AKROBATYKA

Miłość Emilii do akrobatyki rozpoczęła się już w przedszkolu, jej występy zachwycają, a uczniowie cenią ją za profesjonalizm, uśmiech i pasję, którą zaraża każdego. Od najmłodszych lat trenowała w Bydgoskim Klubie Sportów Gimnastycznych "Zawisza", który reprezentowała na licznych polskich i zagranicznych zawodach zdobywając wielokrotne mistrzostwo w kategorii dwójek i trójek gimnastycznych kobiet. Jako członkini kadry narodowej na swoim koncie ma liczne osiągnięcia: VI miejsce na Mistrzostwach Świata w Glasgow w 2008 r., III miejsce na Mistrzostwach Europy w Holandii w 2007 r.

Po zakończeniu wyczynowej kariery sportowej Emilia zainteresowała się akrobatyka powietrzną. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych projektach – m. in. w Kuwejcie, Qatarze, Dubaju.

W 2016 roku wzięła udział w największym polskim telewizyjnym Talent Show - "Mam Talent". Dotarła aż do półfinału! Obecnie prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Jest dyplomowanym trenerem akrobatyki sportowej drugiej klasy.