TANECZNE PÓŁKOLONIE JAGIELSKI DANCE PROJECT

Olá, como estás? Wiecie co to znaczy? Jeśli nie, to nic straconego! W trakcie naszej wyprawy do Peru nauczymy się też kilku przydatnych zwrotów w języku hiszpańskim.

Z czym kojarzy się Peru? Jeżeli pomyśleliście o Inkach to bardzo dobrze, bo to właśnie na terenie dzisiejszego Peru znajduje się jeden z siedmiu cudów świata – Machu PicchuTo również kraj, w którym znajduje się najwyżej położone miasto na świecie. Mieszkańcy La Rinconada żyją na wysokości 5100 m.n.p.m. – to ponad dwukrotnie wyżej niż najwyższy szczyt w Polsce.

Czy wyobrażacie sobie niedzielny obiad u babci bez ziemniaków. Mogłoby się wydawać, że to typowo polskie warzywo, a jednak nie. Ziemniaki pochodzą z Ameryki Południowej i do Europy zostały przywiezione do Europy dopiero w XVI wieku. Na terenie Peru uprawia się ponad 3000 jego odmian.

Peru to niezmiernie kolorowy kraj pełen niespodzianek! Tej różnorodności doświadczycie również na naszych salach tanecznych i akrobatycznych. Razem przekonamy się również czy futro alpaki jest miękkie i co lubią jeść te przesłodkie zwierzaki.

Jednym z przewodników naszej wyprawy będzie honorowy konsul Peru w Toruniu. Oj, będzie się działo – QUE VIVA PERU, czyli niech żyje Peru!