O szkole

Założycielem szkoły jest Piotr Jagielski – choreograf posiadający bogate doświadczenie, zdobyte zarówno w Polsce jak i w całej Europie. Od lat współpracuje z wybitnymi pedagogami tańca, do których należą m.in. Richard Hevey, Jacqueline Beck, Annatina Hug, Marc Wuest i Luciano di Natale. Jest autorem choreografii w programie „You Can Dance – Po prostu tańcz!” , spektakli tanecznych Teatru „Rampa” w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie i serialu „Tancerze”. Jest jednym z inicjatorów największych w Polsce warsztatów tanecznych, odbywających się w Egurrola Dance Studio pt. „Europejskie spotkania taneczne”. W 2010 roku powrócił do rodzinnego Torunia, gdzie zdecydował się założyć własną szkołę tańca. W marcu 2011 roku stworzył od podstaw profesjonalne studio taneczne, w którym oprócz regularnych zajęć odbywają się warsztaty z najlepszymi instruktorami tańca z Polski i całej Europy.

Swoją pasją chce zarazić mieszkańców rodzinnego miasta Torunia, stawiając na profesjonalną naukę tańca oraz rekreację dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas i dobrze się przy tym bawić.

Początki

Szkoła tańca Jagielski Dance Project powstała w kwietniu 2010 roku w Toruniu.

Pierwsze zajęcia odbywały się w toruńskich szkołach i ośrodkach sportowych. Zaczęło się od kilku grup i kilkudziesięciu osób, których zaangażowanie i zapał do pracy przyczynił się do rozszerzenia oferty i rozpoczęcia poszukiwania własnego studia tanecznego.

W marcu 2011 znaleźliśmy swoje miejsce. Nasza siedziba znajduje się przy ul. Grudziądzkiej 122a obok Urzędu Miasta Torunia. Studio składało się z dwóch profesjonalnie przygotowanych sal tanecznych (czerwona i fioletowa), w których z czasem pojawiały się podłoga taneczna, lustra i odpowiednie nagłośnienie.

W 2012 roku zorganizowaliśmy Przegląd Jagielski Dance Project. Na zakończenie semestru zimowego odbyła się pierwsza impreza, podczas której publicznie wystąpiły wszystkie grupy taneczne ze szkoły. Rozpoczęliśmy też projekt tanecznych półkolonii w ferie zimowe.

Wakacje 2012 spędziliśmy na pierwszym obozie tanecznym w Tucholi. We wrześniu 2012 roku siedziba została powiększona do 4 sal tanecznych (+żółta i niebieska). Dzięki temu mogliśmy znacznie wzbogacić ofertę zajęć, przygotować jeszcze wygodniejszy grafik z zajęciami dla mam i dzieci oraz wydłużyć przerwy między zajęciami, co pozytywnie wpływa na kontakty instruktorów z grupą oraz z rodzicami dzieci uczestniczących w zajęciach.

W 2013 roku powstały grupy turniejowe, które w 2014 roku z sukcesami wzięły udział w swoich pierwszych zawodach tanecznych.

Po zimowym Przeglądzie w 2015 roku poszerzyliśmy ofertę o zajęcia akrobatyczne. W drugiej połowie roku przygotowaliśmy jedną z sal do treningów pole dance.

W 2016 roku odbyła się kolejna duża rozbudowa, dzięki której szkoła ma ponad 1100 m2. Od września tancerze mają do dyspozycji 7 sal (+biała, malinowa, turkusowa). Sala niebieska została profesjonalnie wyposażona i funkcjonuje jako sala gimnastyczna z dwiema ścieżkami akrobatycznymi i drabinkami.

Sala biała to królestwo grup turniejowych, które na powierzchni ponad 250 m2 mogą trenować do zawodów. Sala pełni również funkcję bankietową i można ją wynająć na imprezy okolicznościowe.

Obecnie

Na parkietach JDP trenujemy taniec jazz’owy, balet, taniec współczesny, taniec towarzyski, salsę i bachatę tańczoną w parach i solo, hip hop, dancehall, zumbę, pole dance i akrobatykę. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych. Lekcje prowadzone są na kilku etapach zaawansowania przez wykwalifikowanych instruktorów. Tempo nauczania dostosowane jest do możliwości uczestników. Dbamy o przyjazną atmosferę podczas zajęć, żeby uczestnicy mogli rozwijać umiejętności taneczne, a jednocześnie integrowali się z grupą rówieśników.

Dwa razy w roku organizujemy dla naszych podopiecznych wielką imprezę – Przegląd Jagielski Dance Project. Jest to największa impreza taneczna w Toruniu. Podczas kilkugodzinnego widowiska prezentują się prawie wszystkie grupy taneczne szkoły. Udział w Przeglądzie nie jest obowiązkowy, ale nic tak nie integruje grupy jak zbliżający się występ. Pokazy mobilizują do systematycznej i wytężonej pracy, dzięki czemu tancerze szybciej się rozwijają. Ponadto prezentacje oswajają grupy ze sceną i publicznością, co w przyszłości ułatwi im występowanie na turniejach oraz dodaje odwagi i pewności siebie w życiu codziennym.

Dla rodziców Przeglądy to niepowtarzalna okazja zobaczenia postępów dzieci na profesjonalnie przygotowanej scenie. Na publiczności goszczą jednak nie tylko osoby związane ze szkołą i tańcem, jest to bowiem show, które dostarcza rozrywki i niezapomnianych wrażeń każdemu widzowi.

Obecnie szkołę tworzy ponad 25 instruktorów, którzy prowadzą zajęcia w kilkunastu różnych stylach tańca. Ciągle poszerzamy ofertę i jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi instruktorami oraz instytucjami, które wspierają aktywny i zdrowy tryb życia oraz chcą w efektywny sposób prezentować swoją ofertę.

Co roku we wrześniu organizujemy Dzień Otwarty, podczas którego każdy może bezpłatnie wypróbować nasze zajęcia w różnych stylach.

Przyszłość

Chcemy stworzyć największe centrum tańca w regionie, zapewniając szeroką ofertę technik tanecznych oraz wydarzeń taneczno-kulturalnych.

  • Zapewnimy profesjonalną opiekę dzieciom podczas zajęć ich rodziców tworząc miejsce zabaw dla dzieci.
  • Zorganizujemy w Toruniu cykliczne warsztaty taneczne prowadzone gościnnie przez zaproszonych tancerzy z Europy i całego świata.
  • Zamierzamy poszerzyć współpracę z instytucjami i firmami w regionu kujawskiego, ze szczególnym uwzględnieniem placówek oświatowych, jednostek publicznych i organizacji pożytku publicznego.
  • Chcemy tworzyć teatr tańca w Toruniu, który będzie umożliwiał kariery taneczne oraz wokalne mieszkańcom Torunia i regionu, a przygotowane spektakle – musicale będą atrakcją największych wydarzeń artystycznych w regionie.
  • Zorganizujemy ogólnopolski festiwal taneczny z udziałem choreografów, pedagogów z całego świata, którzy przyciągną do Torunia tancerzy z całej Polski.
  • Uruchomimy profesjonalną agencję artystyczną, która przygotowuje eventy tematyczne na wysokim poziomie, uświetniając wydarzenia jubileuszowe w regionie Kujaw i całej Polski.