Księga Tancerza

Zasady uczestnictwa w zajęciach grupowych

Drogi Tancerzu!
Chcemy abyś w naszej szkole mógł rozwijać skrzydła, spełniać swoje marzenia i nabywać nowe umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Prowadzenie zajęć grupowych wymaga wzięcia pod uwagę potrzeb i możliwości wszystkich jej uczestników. Ze względu na to, że jesteś członkiem grupy, prosimy, abyś przestrzegał poniższych zasad. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić Tobie bezpieczeństwo i komfort pracy podczas treningów.

 1. Przed wejściem do sali skorzystaj z szatni, torbę i cenne rzeczy osobiste sugerujemy zabrać  ze sobą.
 2. Pamiętaj o odpowiednim stroju i fryzurze, kolczyki oraz biżuterię z ostrymi krawędziami zostaw w domu lub torbie.
 3. Pamiętaj o odpowiednim obuwiu na zajęcia i zakładaj je na chwilę przed wejściem do sali, a nie poza budynkiem szkoły.
 4. Nie wchodź do sali, dopóki nie ma w niej instruktora.
 5. Nie spóźniaj się! Jeżeli tak się stanie, dołącz do zajęć najciszej jak się da.
 6. Nie wnoś jedzenia do sali tanecznej.
 7. Na zajęciach nie żuj gumy, jest to przede wszystkim niebezpieczne, ale również niegrzeczne.
 8. Pamiętaj o higienie osobistej.
 9. W trakcie zajęć nie używaj telefonu, wycisz go i zostaw w torbie.
 10. Nie rozmawiaj w trakcie zajęć, szczególnie gdy mówi instruktor.
 11. Nie siadaj w trakcie zajęć, chyba, że instruktor powie inaczej.
 12. Pamiętaj o odpowiednim słownictwie (wyrażaj się kulturalnie i z szacunkiem, nie przeklinaj).
 13. Szanuj innych.
 14. Dbaj o przestrzeń w której ćwiczysz. Sprzątaj po sobie śmieci, które produkujesz lub zauważysz.
 15. Nie używaj rzeczy, które nie należą do Ciebie lub na których używanie nie masz pozwolenia. Nie włączaj, nie wyłączaj, nie podgłaśniaj i nie wyciszaj urządzeń bez wyraźnego pozwolenia.
 16. Uczestnicz w zajęciach do samego końca. Jeśli musisz wyjść wcześniej, poinformuj o tym fakcie instruktora jeszcze przed rozpoczęciem zajęć.

Zasady etykiety Tancerza Jagielski Dance Project

Bycie tancerzem to coś wyjątkowego. Taniec nie jest tylko sportem, lecz formą sztuki, która wzbudza szacunek i podziw wśród publiczności, a od samych zainteresowanych wymaga zaangażowania i wielu poświęceń. Tancerze przez lata szkolą swój warsztat, aby na scenie pełni gracji zaprezentować swoje umiejętności. To, co sprawia wrażenie łatwego i lekkiego, okupione jest ciężką pracą, dlatego przedstawiamy 17 zasad etyki tancerza, które z pewnością pomogą Wam rozwinąć taneczne skrzydła.

 1. Podejdź do zajęć i ćwiczeń z pozytywnym nastawieniem, pomoże to zarówno Tobie, jak i wszystkim uczestnikom szybciej opanować materiał.
 2. Utrzymuj prawidłową postawę – nie garb się, nie wieszaj się na drążku i bądź świadomy negatywnej mowy ciała (np. złożone ręce).
 3. Pamiętaj, że jesteś tancerzem i dlatego nigdy się nie kładź, nawet jeśli nie bierzesz udziału w ćwiczeniach. 
 4. Bądź odważny – nie bój się nowych kroków, kombinacji i  wyzwań.
 5. Wyeliminuj ze swojego słownika stwierdzenia typu: „nie potrafię” czy „nie mogę”. Takie słowa mocno Cię ograniczają, pokazują, że łatwo się poddajesz, a dodatkowo demotywują resztę grupy.
 6. Nie rezygnuj w połowie układu lub zajęć. Kontynuuj, nawet jeśli jesteś zagubiona/y lub zdezorientowana/y.
 7. Nie wybieraj zajęć znacznie przekraczających Twój poziom umiejętności. Jeżeli zdecydujesz się jednak na taki krok, daj z siebie wszystko.
 8. Znajdź sobie miejsce w sali, gdy ktoś zajmie Twoje ulubione. Pamiętaj, aby nie stawać z przodu, jeżeli nie opanowałeś/aś jeszcze materiału.
 9. Nie wchodź nikomu w drogę, nie przeszkadzaj innym podczas ćwiczenia układu/tańca.
 10. Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas zajęć, zwłaszcza gdy na sali znajduje się wielu tancerzy. Uważaj, by na kogoś nie wpaść. Nie martw się, że Twój ruch musi być wówczas ograniczony. Po podziale na mniejsze grupy, będziesz mógł się poruszać swobodniej.
 11. Nie przecinaj środka sali ani ścieżek innych tancerzy kiedy schodzisz z parkietu.
 12. Bądź uważny, aktywnie uczestnicz w zajęciach i wykonuj polecenia instruktora. Zachowaj skupienie nie tylko podczas ćwiczeń na środku sali, lecz również czekając z boku na swoją kolej.
 13. Poproś instruktora o pomoc, jeśli nie opanowała/eś jeszcze materiału, bądź któraś z jego części jest dla Ciebie niejasna. Zanim o cokolwiek zapytasz, wysłuchaj go do końca, możliwe, że odpowiedź na Twoje pytanie zaraz się pojawi. W sytuacji, gdy nie było Cię na zajęciach i nie znasz układu, zdobądź informacje na własną rękę lub rozważ umówienie się na lekcję indywidualną.
 14. Nie poprawiaj kolegów z grupy, instruktor jest jedyną osobą, która może to zrobić.
 15. Zawsze nagradzaj oklaskami osoby, które występują na prośbę instruktora.
 16. Nie nagrywaj i nie fotografuj niczego/nikogo bez pozwolenia.
 17. Pod koniec zajęć podziękuj instruktorowi (słownie lub oklaskami) za wspólnie spędzony czas.

Aktualności