Agnieszka Żytniewska

Agnieszka Żytniewska

JAZZ

Niezwykle pogodna i ciepła – jednak pod miłym uśmiechem kryje się czysty profesjonalizm! Zajęcia z jazzu u Agnieszki Żytniewskiej to prawdziwa przyjemność dla miłośników tańca.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat. Przez długi czas była związana z teatrem tańca Akro działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Każdy ich występ oparty był na technice tańca współczesnego, w której niebagatelną rolę odgrywała improwizacja i język teatru.

Taniec w jej życiu zagościł na dobre, gdy zaczęła regularnie uczęszczać na zajęcia jazzu do Piotra Jagielskiego. Od tego czasu nie zwalnia tempa! Brała udział w każdym przeglądzie tanecznym organizowanym przez naszą Szkołę. Jest również członkiem najstarszej grupy turniejowej od początku jej powstania. Razem z nią zdobywała liczne wyróżnienia na ogólnopolskich zawodach tanecznych.

Dąży do perfekcji i cały czas się rozwija. Swoje umiejętności szlifowała na różnych warsztatach, uczyli ją m.in. Luciano Di Natale, Lukas McFarlane, Dominic Lawrence Smith, Nadine Sieber, Zoltan Farago, Natalie Wagner, Ksena Audrey, Grzegorz Pańtak, Kacha Mieczkowska, Paweł Michno, Tomasz Prządka, Agnieszka Doberska.

Agnieszka prowadziła zajęcia jazzu dla osób na różnym poziomie zaawansowania oraz w różnym wieku. Szczególnie lubi pracę z dziećmi, która choć jest dla niej dużym wyzwaniem, daje jej spełnienie i poczucie, że robi coś naprawdę ważnego. Treningi z dziećmi są dla niej dużą inspiracją!

Co najbardziej kocha w tańcu? To, że łączy on ludzi z różnymi osobowościami, że daje możliwość odnalezienia swoich mocnych stron oraz to, że dzięki niemu człowiek staje się bardziej pewny siebie i wolny!