Paweł Michno
Profiles

Paweł Michno

LADIES LATINO

Choreograf, tancerz zawodowy, pedagog tańca, reżyser widowisk tanecznych. Specjalizuje się w tańcu jazzowym i modern. Jest cenionym szkoleniowcem, regularnie zapraszanym na konsultacje i warsztaty taneczne w Polsce i za granicą.
Swój taneczny warsztat doskonalił szkoląc się w najlepszych szkołach tańca w Paryżu, Londynie i Nowym Yorku. Karierę taneczną rozpoczął w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym regularnie występował na największych scenach tanecznych w całej Polsce. Od 2002 roku występował w Teatrze Komedia w Warszawie w musicalu "Chicago" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W spektaklu tym wystąpił blisko 150 razy.

Przez wiele lat współpracował z zawodowymi grupami tanecznymi, tworząc oprawę artystyczną do eventów, koncertów i produkcji telewizyjnych. Wielokrotnie zapraszany był jako choreograf do programu telewizyjnego "You Can Dance Po Prostu Tańcz!". Stworzył choreografie do programów telewizyjnych: "World of Dance", "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami", "Mam Talent", "Dance Dance Dance". W 2017 r. był choreografem ceremonii otwarcia "The World Games" we Wrocławiu.
W 2012 r. w teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu "LadyFossy 2", który wyreżyserował i w którym jest współautorem choreografii. Rok później, również w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu "Saligia, siedem grzechów głównych", którego jest pomysłodawcą i choreografem. W 2014 r. współtworzył choreografie do spektaklu tanecznego "Jego", wyprodukowanego przez B'Art Stowarzyszenie Artystyczne, prezentowanego na deskach Teatru Rampa w Warszawie. We wrześniu 2015 r. założył w Warszawie teatr tańca B. Sides Dance Company. W kwietniu 2016 r. odbyła się premiera pierwszego spektaklu pt. "Odwróceni". Spektakl był nagradzany w konkursach teatrów tańca w Polsce.

Tworzone przez niego choreografie były nagradzane w konkursach i turniejach tańca organizowanych przez różne federacje tańca (medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Swiata). W 2006 roku założył formację Jazz One oraz Jazz One Junior, których choreografem jest do dnia dzisiejszego. Tancerze formacji Jazz One to aktualni Mistrzowie Swiata Federacji International Dance Organization.