Natalia Jóźwiak
Profiles

Natalia Jóźwiak

BALET

Profesjonalna ścieżka zawodowa Natalii rozpoczęła się w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie. Natalia przez kilka lat uczyła się również tańca jazzowego i współczesnego w Caro Dance Company. Po ukończeniu szkoły średniej w klasie o profilu muzycznym, rozpoczęła studia w Wyższej Szkole Choreograficznej w Paryżu (ACTS / obecnie „Ecole de danse Contemporaine de Paris” ).

Szkoliła się i zdobywała doświadczenie w Kibbutz – Ga’aton w Izraelu, DiA Junior Company w Holandii, a roku 2017 otrzymała stypendium IUGTE i ukończyła szkolenie „Movement Director” w Austrii. Po powrocie do Polski podjęła pracę w Teatrze Tańca Caro, gdzie jako solistka tańczyła w wielu spektaklach w Polsce i za granicą . W 2019 roku zagrała tytułową rolę Julii w spektaklu „ Romeo i Julia „ w Polsko- Koreańskiej produkcji, współtworzonej z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Seoul Dance Company, prezentowanej w Polsce oraz Korei Południowej (Seul ).

Jako tancerka, od 6 lat jest związana z Operą i Filharmonią Podlaską oraz Warszawską Operą Kameralną. Natalia wraz z Sebastianem Piotrowiczem jako duet choreograficzny stworzyli m.in autorski projekt „ Tryptyk Warszawski” , choreografię do Gali „Mozart Night” oraz koncertów „Tango with Bond” w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz koncertów „Opery Light”, realizowanych w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Pracę jako instruktor tańca Natalia rozpoczęła w 2013 roku. Współpracowała z tancerzami grup mistrzowskich w technikach jazz, ballet, taniec współczesny. Na zajęciach stara się przekazywać doświadczenie i wiedzę zdobywaną w Polsce i za granicą w atmosferze zabawy , przy jednoczesnym skupieniu na rozwoju młodych tancerzy. Podchodzi indywidualnie do każdego ucznia , a na zajęciach oprócz technik tańca , przywiązuję dużą wagę do budowania świadomości , kompetencji miękkich , pobudzania kreatywności i wrażliwości , wyrazu artystycznego oraz – ze względu na swoje wykształcenie muzyczne – muzykalności i rytmiki.