Anna Marta Konopka
Profiles

Anna Marta Konopka

JAZZ | BURLESKA

Za dnia wymagająca instruktorka jazzu... Wieczorem zmienia się w prawdziwą divę burleski. Anna Marta Konopka, dla której taniec i muzyka to największe pasje w życiu, oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat, dlatego naturalnym wyborem była  dla niej Akademia Muzyczna im. G.K. Bacewiczów w Łodzi. Wybrała tam dwa kierunki: rytmikę oraz choreografię i techniki tańca. Szkoliła się u wielu pedagogów, takich jak Robert Jędrzejczyk, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Assai Samba, Romana Agnel, Dollie Henry, Margerita Siesto, Obediah Wright, Millard Hurley, Jean Claude Marginale, Paweł Pitzo Mazur, Giedre Paplaityte, Gosia Kulpa i wielu innych. Regularnie uczęszcza na warsztaty –  Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego (Kielce), Dance of Artist (Poznań), Swinguot (Warszawa), Warsztaty West Cout, Dancing Poznań w Polskim Teatrze Tańca (Poznań).

Od 2008 roku związana jest z Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu –    jako tancerka i wokalistka. Specjalizuje się w stylach broadway jazz, funky jazz. Uczy także podstaw tańca klasycznego. Jest zafascynowana stylem pin-up i vintage. Interesuje się poza tym muzyką, modą i tańcem XX-lecia międzywojennego. W wyniku tych pasji powstał program Retro Show i spektakl Rewia Burleski, który jest pierwszą częścią odbywających się cyklicznie spektakli w klimacie retro. Debiutancki występ miał miejsce w czerwcu 2015 roku w Dworze Artusa. Od tego czasu jako Burlesque Lips Anna wraz ze swoją grupą występowała już na deskach wielu teatrów w całej Polsce.

Anna Marta, a dokładniej burleskowa Lady AnnMart, chce przełamać stereotyp spokojnej i słodkiej kobiety, której głównym zadaniem jest czuwanie nad ciepłem ogniska domowego. Udowadnia, że w każdej kobiecie drzemie odwaga, a drapieżność tylko czeka na ujawnienie. Taniec dla niej to nie tylko ruch sceniczny. Taniec to sposób wyrażania siebie!