Sebastian Gębura - TANIEC WSPÓŁCZESNY - Szkoła Tańca Jagielski Dance Project
W weekend 7-8 grudnia 2019 odbył się MASTERCLASS w Jagielski Dance Project. W roli instruktora Sebastian Gębura, który poprowadził niezwykłe zajęcia tańca współczesnego.

Zajęcia prowadzone przez Sebastiana zawierają zestawienie elementów z różnych technik tańca współczesnego, można tu również znaleźć wiele elementów inspirowanych kulturą hip-hop. Lekcja pozwala zrozumieć ruch i wdrożyć go w ciało wykorzystując indywidualne możliwości. Daje szanse rozwoju i rozwinięcia własnych predyspozycji, powiększenia zakresów ruchu i przyjemność z poruszania się w zgodzie z naturalnymi warunkami tancerza. Poszerza punkt widzenia i świadomość relacji ciała do punktów w przestrzeni, dynamiki ruchu, dostosowania się do czynników stworzonych przez ludzi i otoczenie. W czasie ćwiczeń, można przeanalizować i poprawić technikę bezpiecznego poruszania się po podłodze. Używając wyobraźni do tworzenia ruchu, Sebastian podczas swoich zajęć dba o to żeby tancerz sam przyczyniał się do świadomego używania ciała, poprawienia motoryki i techniki tańca współczesnego.

 

Z kim?

Sebastian Gębura

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Tancerz, choreograf. Brał udział w wielu spektaklach Teatru Tańca Arka z Wrocławia. Studiował w Anton Bruckner Universität na wydziale Teatru Tańca. Jest laureatem wielu nagród scenicznych w Polsce i za granicą. W ostatnich latach za działalność artystyczną otrzymał kilkukrotnie stypendium na działalność artystyczną od wydziału kultury we Wrocławiu, później od patronów artystycznych w Austrii. Wieloletni tancerze teatru x.IDA w Linz. Brał udział w wielu spektaklach, musicalach i projektach artystycznych w Europie, współpracując z szanowanymi choreografiami i tancerzami. Obecnie gównie prowadzi lekcje z tancerzami w różnym wieku i o różnym doświadczeniu. Współpracuje między innymi z SDA we Wrocławiu i jest współzałożycielem projektu artystyczno-tanecznego INTROligatornia we Wrocławiu.

Dla kogo?

Zajęcia odbywały się w ramach rozbudowanego programu rozwoju naszych tancerzy z grup turniejowych. W nawiasie [ ] zapisane są symbole grup turniejowych (oraz grup zaawansowanych), dla których dedykowana była dana lekcja.

TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA TANCERZY HIP HOPOWYCH

 • HIP HOP 9-11 lat  – grupa zaawansowana [H3+H4]
  dla tancerzy z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w technice hip hop
 • HIP HOP 12+ lat  – grupa zaawansowana [H1+H2]
  dla tancerzy z co najmniej trzyletnim doświadczeniem w technice hip hop.

TANIEC WSPÓŁCZESNY DLA TANCERZY JAZZOWYCH

 • JAZZ 9-11 lat – grupa średnio-zaawansowana[J3+J6]
  dla dzieci z co najmniej dwuletnim doświadczeniem, które posiadają już podstawy techniki jazzowej.
 • JAZZ  12+ lat  – grupa początkująca  [J8+JJK2]
  dla tancerzy z co najmniej rocznym doświadczeniem w technice jazz.
 • JAZZ 12+ lat  – grpa średnio-zaawansowana [J5+J9+MM1+JJ2]
  dla tancerzy z co najmniej dwuletnim doświadczeniem, które posiadają już podstawy techniki jazzowej.
 • JAZZ 12+ lat – grupa zaawansowana [J1+J2+JJ1]
  dla tancerzy z co najmniej trzyletnim doświadczeniem, które posiadają już podstawy techniki jazzowej, tańca klasycznego, modernu.